Technologie

Zastanawiasz się jaka technologia budowy może połączyć zoptymalizowane koszty realizacji, bezpieczeństwo oraz bardzo dobre parametry użytkowe budynku? Po wielu latach pracy w różnych technologiach wybraliśmy tę, która łączy wszystkie powyższe cechy. Sprawdź jak budujemy!

Instalacje

Ocieplenie domu

Fundamenty

Fundamenty

Jest to bardzo istotny element konstrukcyjny budynku, ponieważ to na nim spoczywa ciężar całego domu. Dlatego też należy zadbać aby podstawa była solidna i trwała. W odpowiednim projektowaniu i optymalizacji konstrukcji fundamentu bardzo pomocne są badania geotechniczne gruntu. To dzięki nim otrzymujemy informacje odnośnie nośności gruntu na działce, czy występowania wód gruntowych. Taka wiedza pozwala nam odpowiednio dobrać sposób posadowienia do warunków na działce. Mamy wiele technologii fundamentowania, jednak przy budownictwie jedno i wielorodzinnym głównie stosuje się płytę fundamentową lub fundament ławowy.

shutterstock_744674806

Zalety

Wady

Zalety

Wady

Ściany

W technologii szkieletowej rodzajów ścian jest od groma. Różnią się one nie tylko zastosowanymi materiałami, ale również samą konstrukcją czy sposobem montażu. Spośród wielu dostępnych kombinacji wybraliśmy te, które zapewnią naszym klientom zoptymalizowane koszty realizacji, bezpieczeństwo i długowieczność konstrukcji oraz bardzo dobre parametry użytkowe budynku.
Chcąc zachować najwyższą możliwą jakość realizowanych przez nas budynków, korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych dostawców ścian, którzy nie uznają oszczędzania na materiałach.

Bardzo ważnym i często słyszanym pojęciem przy konstrukcjach drewnianych jest otwartość dyfuzyjna. Ale co to właściwie znaczy? Dyfuzja pary wodnej, to przenikanie pary wodnej. Przegroda otwarta dyfuzyjnie musi umożliwić wydostawanie się pary wodnej ze ściany na zewnątrz. Tak więc prawidłowo wykonana ściana powinna być szczelnie zaizolowana od wewnątrz, a od zewnątrz otwarta.
Często na przeszkodzie w budowie domu z prefabrykatów stoi zły dojazd do działki. W naszej ofercie znajdzie się rozwiązanie na takie przypadki. Poza wielkoformatowymi prefabrykatami drewnianymi do dyspozycji mamy również drewniane moduły. Do ich montażu nie potrzeba dźwigu ani ciężkiego sprzętu, co pozwala na budowę nawet w ciężko dostępnych miejscach.Chcąc zachować najwyższą możliwą jakość realizowanych przez nas budynków, korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych dostawców ścian, którzy nie uznają oszczędzania na materiałach.

Stropy

Stropy w budynkach szkieletowych mogą być konstruowane z belek na budowie, czy też dostarczane z fabryki w postaci kaset stropowych. Głównym zadaniem stropu jest przeniesienie obciążenia użytkowego i stanowienie podparcia dla wyższych kondygnacji.

Dach

Konstrukcja dachu również może przybrać różne formy. Do dyspozycji mamy zarówno więźby tradycyjne, jak również prefabrykowane wiązary dachowe. Sam wybór konstrukcji jest ściśle uzależniony od projektu.
Przy dachu należy poruszyć również temat jego pokrycia. Przybiera ono przeróżne postaci, np. dachówki betonowe i ceramiczne, blachy na rąbek, blachodachówki, czy też gonty bitumiczne, papy lub membrany EPDM. Pytanie które pokrycie jest najlepsze? Otóż wszystko zależy od kształtu dachu czy nawet lokalizacji budynku. Z chęcią doradzimy Państwu najbardziej korzystne rozwiązanie w Państwa domu.
Kolejnym ważnym podpunktem przy dachu jest ocieplenie. W każdym przypadku świetnie sprawdzi się zarówno ocieplenie wełną, zasyp celulozą oraz piana PUR.

Okna

Obecnie standardem jest stosowanie okien trzyszybowych. Poza ilością szyb ważna jest również ilość komór w ramie okiennej. Trzyszybowe, siedmiokomorowe okna na świetnej jakości profilach VEKA z ciepłą ramką i z okuciami ROTO, jakie oferujemy z pewnością zapewnią Państwu najwyższy komfort użytkowania.
Nie mniej ważny jest oczywiście sposób montażu. Dlatego wszystkie okna realizujemy w systemie tzw. szczelnego montażu. Polega on na zastąpieniu dybli i piany taśmami paroizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi oraz zastosowaniu ciepłych parapetów ze styropianu XPS.

Instalacje

W każdym budynku znajduje się kilka rodzajów instalacji, dzięki którym możemy mieszkać w cieple i komforcie. Z podstawowych instalacji wyróżniamy:

Mamy również szereg instalacji dodatkowych, np:

Ocieplenie

Ocieplenie budynku to kluczowy element, dzięki któremu zmniejsza się koszty eksploatacyjne domu oraz tworzy bardziej komfortową przestrzeń mieszkalną. Izolacja budynku stanowi barierę między wnętrzem a zewnętrzem domu, zapobiegając utracie ciepła zimą oraz przegrzewaniu się latem.

 

W celu odcięcia się od warunków zewnętrznych ociepla się:

W przypadku płyt fundamentowych zdecydowanie zaleca się zastosowanie styroduru (XPS). Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła, słabą nasiąkliwością oraz wysoką wytrzymałością na ściskanie. Te parametry sprawiają, że XPS świetnie się sprawdzi w roli izolacji od gruntu.

Technologia szkieletowa pozwala na zastosowanie izolacji tylko i wyłącznie wewnątrz przegrody lub wewnątrz i z zewnątrz.
Wewnątrz przegrody stosuje się zwykle wełnę mineralną, która dobrze zaizoluje przegrodę zarówno pod kątem termicznym, jak i akustycznym. Opcjonalnie można zastosować pianę PUR. Otwartokomórkowa struktura piany sprawia, że jest ona lekka, paroprzepuszczalna i wykazuje bardzo wysoką termoizolacyjność. Świetnym rozwiązaniem jest również zasyp celulozą. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu celuloza staje się odporna na insekty, grzyby, pochłania wilgoć, świetnie tłumi hałas i jest odporna na ogień. Co do izolacji zewnętrznej zaleca się stosowanie płyt z wełny mineralnej bądź drzewnej. Ich zastosowanie pozwoli zachować otwartość dyfuzyjną oraz zapewni wysoką ognioodporność budynku. Niektórzy jako izolację zewnętrzną stosują styropian. Zdecydowanie odradzamy to rozwiązanie w przypadku budynków drewnianych. Stosując materiały o niskiej paroprzepuszczalności, tworzymy barierę dla wilgoci, która powinna mieć drogę ujścia ze ścian.

W przypadku stropu mamy takie same możliwości, jak przy wewnętrznej izolacji ścian

w tym wypadku również świetnie się sprawdzi zarówno wełna mineralna, piana PUR oraz celuloza.

Wybór odpowiedniego rodzaju izolacji termicznej do konstrukcji drewnianej zależy od wielu czynników, takich jak budżet, preferencje estetyczne oraz lokalne warunki klimatyczne. Warto skonsultować się z fachowcami przed podjęciem decyzji o wyborze izolacji. Jesteśmy do dyspozycji!

Bądź na bieżąco i odzwiedź nasze social media